Szkoła Jazdy PROLOG, jest to ośrodek szkolenia kierowców, którego właścicielem oraz instruktorem nadzorującym jest Paweł Kmita – licencjonowany kierowca rajdowy. W związku z tym, priorytetem dla nas jest poprawne „ułożenie” początkującego kierowcy pod kątem techniki kierowania pojazdem. Uczymy prawidłowego kręcenia kierownicą, prawidłowego sposobu hamowania, czy zmiany biegów.  Pracujemy nad odpowiednią dynamiką, oraz staramy się zapobiegać powstawaniu złych nawyków, takich jak popularny „ręczniczek na kierownicy”, hamowanie na wciśniętym sprzęgle, czy zbyt wolna jazda na drogach o dużym natężeniu ruchu. Duży nacisk kładziemy na warunki szkolenia. Posiadamy najnowsze modele Toyoty Yaris 2020r, 2023r spójne z pojazdami w DORD.

Uaktualniana  wiedza  zdobywana  na  przestrzeni ostatnich  lat w  zakresie  przygotowywania  kandydatów  na kierowców, oraz techniki prowadzenia pojazdów, pozwala skutecznie przygotowywać kandydatów głównie pod kątem samodzielnej jazdy, ale i wymogów egzaminacyjnych.

Udział instruktora prowadzącego w zawodach sportowych m.in. Pucharu Polski oraz ciągła praca nad rozwojem umiejętności na poligonie sportowym i szkoleniowym, pozwala zrozumieć i przekazać wiedzę, jak należy uczyć się jazdy samochodem i jak podchodzić do procesu rozwoju w samochodzie przez całe życie. „Podejście” do kursantów w szkole jazdy PROLOG jest profesjonalne, zapewniające potrzebny spokój w czasie szkolenia, oraz równowagę emocjonalną, opartą na wyrozumiałości i instruktorów.

Lojalne wykorzystanie ustawowego czasu, jest gwarancją na nieprzeciętne szkolenie, oraz szansą na wykreowanie właściwej sylwetki kierowcy, co jest naszym wspólnym celem.